Yedi Güzel Adam

YEDİ GÜZEL ADAM KONFERANSI İNEGÖLDE YAPILDI

 


İnegöl Belediyesi ve İlim Yayma Cemiyeti İnegöl Şubesi işbirliğinde gerçekleştirilen programda ‘Yedi Güzel Adam’ın hikâyesi İnegöllü vatandaşlarla buluşturuldu.

İnegöl Belediyesi ve İlim Yayma Cemiyeti İnegöl Şubesi ortaklığında geçtiğimiz Cuma akşamı gerçekleştirilen programda ‘Yedi Güzel Adam’ın hikâyesi İnegöllü vatandaşlara anlatıldı.

Dersaadet Kültür Platformu Başkanı Mehmet Kamil Berse, Türk Yazarlar Birliği yönetim kurulu üyesi Mahmut Bıyıklı, yazar Ali Ayçil, yazar Ebubekir Kurban ve TRT belgeselcisi Bünyamin Yılmaz’ın katıldığı programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

ÇOK GÜZEL BİR TOHUM EKTİ
İnegöl Belediyesi ve İlim Yayma Cemiyeti işbirliğinde Yedi Güzel Adam konulu programı ilçe halkı ile buluşturduklarını belirten İlim Yayma Cemiyeti Hacı Yusuf Şahin Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu Müdiresi Gülşen Koçak, “Rasim Özdenören, Alaattin Özdenören, Mehmet Akif İnan, Nuri Pakdil, Necip Fazıl, Cahit Zarifoğlu ve Erdem Beyazıt’ı anlattık. Dersaadet Kültür Platformu Başkanı Mehmet Kamil Berse, Türk Yazarlar Birliği yönetim kurulu üyesi Mahmut Bıyıklı, yazar Ali Ayçil, yazar Ebubekir Kurban ve TRT’de belgesel çekiminde çalışan arkadaşımız Bünyamin Yılmaz bizlere eşlik ettiler. Hepsine değerli katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Program 2 bölümden oluştu. Birincisi öğlen saat 14.00’da liseli öğrenci arkadaşlarımıza Yedi Güzel Adam’ın açılımını anlattık. Yedi Güzel Adam neden güzel adam? Siyasi duruşları, edebiyata katkıları, şiire katkıları ve özlerinde nasıl insanlar olduklarını anlattılar. Yedi Güzel Adam vaktinde Türkiye’ye çok güzel bir tohum ekti diye düşünüyorum. Şimdi biz Yedi Güzel Adam’ın mahsulünü kaldırıyoruz. İnşallah bu mahsul kaldırılırken tekrar tohumlar ekilir ve vakti zamanı geldiğinde tekrar hasat kaldırılır” dedi.

YENİ BİR KÜLTÜR MERKEZİMİZ OLACAK
Bu tip programları hem İnegöl Belediyesi hem Kent Konseyi hem de diğer sivil toplum kuruluşları marifetiyle arttırmayı düşündüklerini belirterek söz alan Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “Bu sene itibari ile ciddi programlar yapacağız. Bu salon artık son günlerini yaşıyor. Bizim artık yeni bir Kültür Merkezimiz olacak. Çok daha büyük, çok daha orijinal ve farklı büyüklüklerde salonları olan bir Kültür Merkezimiz olacak. Bu yılın 2. yarısında bu binayı yıkacağız. Burası meydan olarak düzenlenecek. Temennim, mobilyası hızla gelişen, ihracatı artan, ekonomisi yükselen İnegöl’de kültürel ve sosyal anlamda, edebiyat anlamında da çok ciddi ve güzel gelişmelere hep birlikte şahitlik edelim. Buna aracılık edebilirsek ne mutlu bize” şeklinde konuştu.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Programa katılan konuşmacılara teşekkür eden Başkan Aktaş, “1-2 hocamız mazeretleri dolayısı ile gelemediler. İlim Yayma Cemiyetine de çok teşekkür ediyorum. İlim Yayma Cemiyeti İnegöl’de çok güzel ve hayırlı işlere aracılık ediyor. Hem kız hem erkek öğrencilerimizin, çocuklarımızın kaliteli ortamlarda barınmalarını tesis ediyor, yurt imkânlarını sağlıyor, eğitim öğretim faaliyetleri ile alakalı ciddi destekler veriyor. Çok değerli İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı ve yöneticilerimiz de buradalar. Katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnegöl’ümüz ve ülkemiz gelişirken sivil toplum kuruluşlarının da çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu açıdan da gelişmemiz gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde Rehber-Der ile birlikte Kasım Efendi Mahalle Konağımızı açtık. Şimdi inşallah 5’incisi İlim Yayma ile birlikte Burhaniye Mahallesi’nde geliyor. Bu mahalle konaklarında da dolu dolu kültürel hizmetlere aracılık etmeye çalışıyoruz. İnşallah bahsettiğim gençlik merkezimiz ile beraber hem kız hem erkek öğrencilerimiz için çok farklı kültürel ve sosyal hizmetler icra edilecek. İnşallah gelişen, değişen İnegöl’ün ve Türkiye’nin temellerini de hep birlikte atmış olacağız. Katılan herkese teşekküre diyorum” ifadelerini kullandı.
Paylaş: Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sitemizde ki içeriklerini Paylaşım sitelerinden derlenerek eklenmistir. Yedi Güzel Adam hakkindaki hiç bir içerik bize ait değildir. İcerik ihlali olduğunu düşünüyorsanız alkan6363@gmail.com.adresine bildiriniz.