Yedi Güzel Adam

Erdem Bayazit

ERDEM BAYAZIT


Yardımsever, alçakgönüllü, inançlı, ailesine bağlı, tutumlu, kanaatkâr bir insandır. Arkadaşları ona “Şiir Avcısı” olarak hitap eder. Mizacını, yaşam görgüsünü belirleyen öğeler, edebiyata olan bağlılığı ve şair yönüdür.
Dolayısıyla, algısı: insan odaklı ve iyiye yöneliktir. Bayazıt, bir şeye kızdığında hep şiirle karşılık verir; buradan da anlaşılacağı üzere, her an insan odaklıdır. (Edebi yönüyle yaşamdaki olaylara, durumlara karşılık veriyor.) Bayazıt, ifadeye önem verir; bu sebeple de tane tane konuşur.

İnsanların gözünün içine bakarak, güler yüzlü bir tavırla, yüzünden tebessümü eksik etmeden, konuşmasını sürdürür. İletişim hususunda özenli biridir, konuşmayı sevdiği gibi insanları dinlemeyi de sever. Ailesine düşkündür. Babasına karşı son derece saygılıdır; diğer aile fertleriyle de ayrı ayrı ilgilenmektedir. Bayazıt’ ın sürekli gördüğü bir kâbus vardır. Bu kâbus onun duygusal yaşamına, iç dünyasına, yönelik izler taşımaktadır.

Kâbusunda geçen trajik zamanda, bir çocuğu yere çömelmiş halde, arkası dönük şekilde, ağlarken, yırtık elbiseli şekilde görüyor. Her defasında çocuğa doğru yürüyerek omzuna dokunmak istiyor, ancak tam çocuğun omzuna dokunacak olduğu sırada kâbustan uyanıyor. …Üzgün ve hasta olduğu zamanlar, kâbusunda bu çocuğu görüyor.

Paylaş: Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Sitemizde ki içeriklerini Paylaşım sitelerinden derlenerek eklenmistir. Yedi Güzel Adam hakkindaki hiç bir içerik bize ait değildir. İcerik ihlali olduğunu düşünüyorsanız alkan6363@gmail.com.adresine bildiriniz.